Opinie o Nas

Blog

Artykuły Czy przyciemnianie szyb wiąże się z ich demontażem?

Czy przyciemnianie szyb wiąże się z ich demontażem?

Czy Ty również zdecydowałeś się na zakup nowego auta podczas zimowych wyprzedaży? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością wyjechałeś z salonu samochodem wyposażonym w 4 czujniki parkowania, podgrzewane siedzenia i 6 podstawek na napoje. Jednak przyszło lato, a wraz z nim wysokie temperatury. Czy tak jak inni, również zapomniałeś o wybraniu auta z przyciemnianymi szybami? Z tego artykułu dowiesz się, jak zmienić ich kolor. Odpowiemy również na pytanie, czy ten zabieg wiąże się z ich demontażem.

Przyciemnianie szyb bez ich demontażu

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przyciemniane szyby, jest zakup samochodu, który takie ma. Jednak większość samochodów ma oryginalnie przyciemnianych szyb. Nic straconego! Szyby można bowiem przyciemnić je folią. Zabieg ten jest bezinwazyjny i całkowicie odwracalny, nie wpływa więc na gwarancję aut z salonów. Jednak aby folię przykleić, potrzeba dużej wprawy i precyzji, dlatego lepiej nie próbować zakładać jej samemu w domu, a poprosić o pomoc specjalistów.

Przyciemnianie szyb folią – zalety

Przyciemnianie szyb ma wiele plusów. Przede wszystkim chroni pasażerów przed promieniami UV, co jest niezbędne podczas długich podróży. Wpływa również na temperaturę auta – po tym zabiegu możesz liczyć na chłodniejsze warunki w środku, co zapewne okaże się zbawienne  zwłaszcza latem. Folie do przyciemniania szyb zwiększają również bezpieczeństwo pasażerów, ponieważ są ochronną powłoką, która minimalizuje ryzyko stłuczenia szyby w razie wypadku. Odbijają także światło i refleksy, dzięki czemu poprawiają komfort jazdy. Dodatkowo przyciemnienie szyb ogranicza widoczność wnętrza samochodu, co może uchronić Twoje auto przed włamaniami.

Przyciemnianie szyb w Warszawie – cena

Przyciemnianie szyb w Warszawie wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. W stolicy znajdziesz wiele miejsc oferujących tę usługę. Cena przyciemnienia szyb w aucie zależy od jego rodzaju i oczywiście od liczby szyb, które chciałbyś przyciemnić, jednak zazwyczaj jest to wydatek rzędu 300-700 zł. Jeśli chcesz sprawdzić nasz cennik, zajrzyj tutaj.

Przyciemnienie szyb w aucie to niezwykle prosty zabieg i jak widać, wcale nie musi wiązać się z ich demontażem. Folie wpłyną  na wygląd Twojego samochodu, ale co ważniejsze – poprawią komfort podróży i jej bezpieczeństwo.