Opinie o Nas

Blog

Artykuły Zdejmowanie folii z samochodu – jak przebiega ten proces?

Zdejmowanie folii z samochodu – jak przebiega ten proces?

Folia samochodowa to szybki i niedrogi sposób na metamorfozę samochodu. Jest procesem całkowicie odwracalnym, dlatego nie musisz się obawiać o gwarancję, czy powrót do oryginalnego koloru samochodu w przypadku sprzedaży. W jaki sposób łatwo usunąć folię z samochodu? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Jak przebiega proces zdejmowania folii?

Jeżeli Twój samochód oklejony był folią dobrej jakości, zdjęcie jej nie powinno zająć dużo czasu. Przed tym zabiegiem warto dokładnie umyć pojazd, żeby pozbyć się z niego drobinek kurzu i piasku. Zdejmowanie folii z samochodu znacznie ułatwi jej podgrzanie. Często używa się do tego opalarki. Wysoka temperatura sprawia, że folia zaczyna się kurczyć. Materiał staje się elastyczny i miękki, dzięki czemu można go łatwo usunąć bez pozostawienia kleju na lakierze i uszkodzenia karoserii. Należy jednak pamiętać, aby nie przykładać opalarki zbyt blisko. Podgrzanie folii to najważniejszy punkt całego zabiegu i zdecydowanie odradza się usuwanie jej „na zimno”, bo wraz z folią odkleić można także lakier.

Preparaty do zdejmowania folii z samochodu

Zdejmowanie folii wysokiej jakości to żadna filozofia, jednak jeśli do oklejenia użyto materiału kiepskiej jakości, może być już nieco trudniej. Tania folia często się kruszy i przy zdejmowaniu może pozostawać resztki kleju. Ale nic się nie martw, jeszcze nie wszystko stracone! Istnieje wiele chemicznych preparatów, które te resztki mogą usunąć, bez uszkadzania lakieru samochodowego. Taki preparat należy nałożyć na klej, który pozostał i chwilę poczekać. Powinien on się zmiękczyć, dzięki czemu będzie można ściągnąć bez większego ryzyka. Pamiętaj jednak, że każdy preparat działa inaczej, dlatego przed użyciem go konieczne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi.

Zdejmowanie folii z oklejonego samochodu – Warszawa i okolice

Zdejmowanie folii z auta to zabieg, który wymaga nieco cierpliwości i precyzji, jednak można bez problemu usunąć ją samemu. Jeśli nie masz na to czasu lub nie jesteś pewien czy podołasz temu zadaniu, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalistów. Usługa ta nie kosztuje dużo, a w Warszawie jest dużo miejsc, oferujących zmianę koloru auta za pomocą folii (również jej usuwanie).

Folia samochodowa to szybki i niedrogi sposób na zmianę wyglądu auta, ale przede wszystkim bezinwazyjny. Używając tej techniki, bez problemu da się przywrócić pojazd do oryginalnego stanu, co przyda się przy jego sprzedaży w przyszłości. Szczególnie jeśli interesuje cię niebanalna metamorfoza.