biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Wykorzystanie kasetonów reklamowych w marketingu

Reklama, jako najbardziej istotny element promocji produktu lub firmy, otacza nas dzisiaj z każdej strony. W przestrzeni miejskiej spotykamy na przykład kasetony. To elementy, które dekorują, wskazują, a do tego są stosunkowo tanie oraz dostępne w wielorakich miejscach. Sprawdzają się głównie jako szyldy, które wskażą potencjalnemu klientowi (najczęściej przechodniowi) drogę do naszej firmy.

Rozwiązanie dla sklepów

Kaseton to narzędzie, które promuje firmę i jednocześnie pomaga w jej identyfikacji. Świetnie sprawdza się w reklamie zewnętrznej lub wewnętrznej. Gdy znajduje się na zewnątrz, może wskazywać drogę do sklepu lub biura, które jest ukryte w uliczce. Jako element reklamy wewnętrznej mocuje się go chociażby nad sklepami w galeriach handlowych, gdzie posłuży klientom do szybkiej identyfikacji miejsca. Jeżeli kaseton reklamowy ma pełnić funkcję swego rodzaju znaku informacyjnego, to najlepiej wybrać model podświetlany oraz z materiału odpornego na działanie deszczu czy słońca. Dobrym rozwiązaniem są świecące modele dwustronne, umieszczane prostopadle do fasady budynku, tym samym widoczne dla przechodniów idących jedną i drugą stroną chodnika, zarówno za dnia, jak i w nocy.

Dla restauracji oraz barów

Punkty gastronomiczne od dawna i z powodzeniem dekorują swoje ściany kasetonami reklamowymi. Głodny klient nie ma czasu na dywagacje, oczekuje jasnej wskazówki odnośnie tego, w którą stronę ma się udać. Właśnie w takim momencie widoczny oraz zachęcający przekaz na zewnątrz lokalu spełnia swoją funkcję najlepiej. W lokalach kasetony sprawdzają się również jako elementy menu umieszczanego na ścianie, informując gości o ofercie dnia.

Jak wybierać kasetony?

Jeżeli do dyspozycji posiadamy część elewacji danego budynku, to kaseton musi być zaplanowany tak, by dobrze komponować się z otoczeniem. Konsumenci mają bowiem dość reklam, które zakłócają przestrzeń miejską. Warto wybrać model z podświetleniem, które ułatwi identyfikację firmy nawet w godzinach nocnych (dla sklepów działających całą dobę jest to szczególnie istotne). Nie musimy martwić się montażem kasetonu, gdyż są to niezwykle proste prace. I pamiętajmy, że zawsze warto postawić na kaseton wysokiej jakości – w końcu jest on wizytówką firmy.

Comments are closed.

error: Content is protected !!