Opinie o Nas

Blog

Artykuły Która pora roku jest najlepsza na oklejanie auta folią?
samochód

Która pora roku jest najlepsza na oklejanie auta folią?

Oklejanie auta folią to opcja, na którą decyduje się coraz więcej kierowców. Nic dziwnego, w końcu takie rozwiązanie pozwala nie tylko na spersonalizowanie pojazdu, ale również zapewnia mu lepszą ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Kiedy najlepiej zlecić wykonanie takiej usługi?

Dlaczego warto okleić auto?

Zacznijmy od przypomnienia powodów, dla których samochody opłaca się pokrywać bardziej folią niż lakierem. Folia to przede wszystkim lepsza ochrona przed uszkodzeniami takimi jak zarysowania. Oznacza to mniejsze wydatki w czasie eksploatacji samochodu – kierowca nie musi korzystać z usług lakiernika – a także możliwość osiągnięcia wyższej ceny w momencie sprzedaży pojazdu. Folię wystarczy wówczas zdjąć, a naszym oczom ukaże się karoseria w idealnym stanie. Ten rodzaj wykończenia pozwala również na pełne spersonalizowanie powierzchni pojazdu wraz z uwzględnieniem efektów specjalnych takich jak wykończenie matowe lub błyszczące. Wreszcie oklejanie folią daje możliwość umieszczenia reklamy na samochodzie, na przykład w formie grafiki z logiem lub krótkim opisem oferty firmy. Okazuje się, że folię można zainstalować nawet na szybach, jako że jej specjalna, perforowana wersja nie ogranicza widoczności kierowcy.

Kiedy oklejać samochód?

Pora roku nie ma większego wpływu na proces oklejania. Odbywa się on w końcu w pomieszczeniu, gdzie panuje optymalna ku temu temperatura. Jedynym możliwym zastrzeżeniem jest montaż folii zimą. Samochód musi bowiem pozostać odpowiednią ilość czasu – co najmniej kilkanaście godzin – w tej samej temperaturze, w której został oklejony. Inaczej może dojść do szybkiego odklejenia się materiału, jako że klej potrzebuje odpowiednio wysokiej temperatury, aby doszło do zawiązania się jego struktury.

Inne zalecenia co do pielęgnacji samochodu

Po aplikacji folii należy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym folia zachowa swój dobry stan. Przede wszystkim trzeba uważać podczas mycia automatycznego i za pomocą myjek ciśnieniowych – mogą one naruszyć strukturę folii. Poleca się za to mycie ręczne lub bezdotykowe. Samochody, które zostały poddane dodatkowo laminacji można polerować niczym lakier. Warto również dbać o to, aby na bieżąco usuwać śnieg i zanieczyszczenia z powierzchni pojazdu.