Opinie o Nas

Blog

Artykuły Reklama przez cały rok, czyli rodzaje kalendarzy firmowych
kalendarz

Reklama przez cały rok, czyli rodzaje kalendarzy firmowych

Jednym z chętnie wybieranych gadżetów reklamowych jest kalendarz. Przydaje się niemalże każdemu klientowi, dlatego jest uważany za jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów. Do wyboru są różne rodzaje kalendarzy – czym się charakteryzują?

Dlaczego właśnie kalendarz?

Oprócz wysokiej użyteczności ten rodzaj akcesoriów reklamowych odznacza się również skutecznością. Wszystko dzięki temu, że kalendarz jest obecny w przestrzeni, w której na co dzień przebywa klient. Ten gadżet umieszcza się na ścianie lub na biurku, dzięki czemu zawsze znajduje się w zasięgu wzroku. Wystarczy zatem jedno spojrzenie, aby odbiorca przypomniał sobie o istnieniu danej marki. Jeśli firma chce być obecna w życiu swoich klientów, to powinna ona zdecydować się właśnie na kalendarze reklamowe. Jakie opcje są do wyboru?

Kalendarze ścienne

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są modele przeznaczone na ścianę. Jednocześnie odznaczają się one stosunkowo dużą powierzchnią w sam raz na umieszczenie widocznego znaku firmowego. Warto również wzbogacić je o interesującą grafikę. Do wyboru są różne modele kalendarzy ściennych, w tym jedno-, dwu- albo nawet trzydzielne. Dzięki temu gadżet prezentuje się bardziej atrakcyjnie, a do tego przykuwa wzrok. Należy pamiętać o tym, że ten rodzaj kalendarzy jest zdecydowanie częściej umieszczany w domu niż w miejscu pracy.

Modele książkowe

Kalendarze w formie książki doskonale sprawdzą się jako plannery. Można umieszczać w nich informacje o ważnych spotkaniach i innych wydarzeniach. Dzięki temu, że nie musimy o nich pamiętać, w naszym mózgu zwalniają się dodatkowe zasoby. Taki gadżet warto wręczyć klientom wykonującym pracę umysłową, czyli na przykład pracownikom biurowym. Docenią oni troskę o dobrą organizację pracy.

W sam raz na biurko

Chętnie wybieranym modelem jest również kalendarz biurkowy. One też znajdują się zazwyczaj najbliżej odbiorcy, czyli dokładnie w zasięgu jego wzroku podczas wykonywania codziennej pracy. Najczęściej spotykane wersje kalendarzy biurowych to te w formie piramidki lub stosowane jako podkładka, na której wygodnie się notuje.

Kalendarze listkowe

Modele listkowe składają się z kartek, które wyrywa się wraz z upływem dni. Można umieścić na nich informacje na temat firmy takie jak dane kontaktowe. Wówczas posłużą one jako niewielkie wizytówki.