Opinie o Nas

Blog

Artykuły Jak spersonalizować swój samochód?
samochód

Jak spersonalizować swój samochód?

Pasjonaci motoryzacji chcą uczynić wszystko, aby ich pojazd stał się wyjątkowy i dopasowany do ich oczekiwań. W jaki sposób mogą nadać mu oryginalny charakter? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na spersonalizowanie auta.

Nietypowa kolorystyka

Jeśli chcesz się wyróżnić na autostradzie, zdecyduj się na karoserię w niecodziennym kolorze. Najczęściej spotykane na ulicach barwy to czerń, srebro i czerwień. Oprócz kolorystyki ważne jest również wykończenie. Metaliczny połysk albo wręcz przeciwnie – całkowity mat – sprawią, że Twoje auto będzie odstawało w tłumie. Jednym ze sposobów na uzyskanie takiej wyjątkowej barwy jest zdecydowanie się na oklejenie pojazdu folią.

Reflektory, tylne światła i szyby

Samochód zyska nowy wygląd, nawet jeśli zmieni się w nim tak niewielkie elementy takie jak przednie i tylne światła. Znaczącą różnicę przyniesie umieszczenie przyciemnianych szyb – dzięki temu samochód od razu prezentuje się bardziej elegancko i luksusowo. Taka modyfikacja może zmienić charakter nawet najbardziej przeciętnego pojazdu.

Naklejki na karoserię

Oklejanie nie musi wiązać się z pokryciem folią całej powierzchni samochodu. Niekiedy dla uzyskania spersonalizowanego wyglądu wystarczy kilka naklejek. Dekorację można również wykonać za pomocą folii, która odznacza się wszak trwałością, estetyką oraz możliwością swobodnego dopasowania. Tego typu rozwiązanie jest często wybierane przez przedsiębiorstwa, które chcą okleić swoją firmową flotę za pomocą grafik reklamowych.

Miej wnętrze

Istotne jest nie tylko to, co znajduje się na zewnątrz – środek auta powinien również być dopasowany do jego właściciela. Odpowiednią atmosferę uzyskać można poprzez zmianę koloru tapicerki albo pokrycie jej oryginalnym wzorem. Minusem takiego rozwiązania są przede wszystkim wysokie koszty. Jeśli chcemy je ograniczyć, wówczas wystarczy postawić na nieco mniejsze zmiany takie jak na przykład wymiana dywaników, umieszczenie dodatkowego oświetlenia czy niewielkich gadżetów, czyli na przykład zawieszek na lusterko.

Ochrona i dekoracja w jednym

Niektóre rozwiązania przynoszą podwójne korzyści – sprawiają, że samochód staje się spersonalizowany, a do tego zabezpieczają przed porysowaniem karoserii. Przykładem jest wspomniana wcześniej folia, dzięki której pojazd jest odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania po kontakcie z gałęziami czy niewielkimi kamieniami. Warto już teraz dowiedzieć się więcej na temat tej metody.