Chcąc wyróżnić się na tle konkurencyjnych przedsiębiorstw, można postawić na oryginalny wygląd miejsca, w którym prowadzi się swoją działalność. Jednym z pomysłów jest montaż folii półprzepuszczalnej, która daje efekt lustra weneckiego. Na czym polega jej wykorzystanie? Jakie jeszcze jest zastosowanie tego rodzaju rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.
Folia do lustra weneckiego
Zasada działania szyby pokrytej folią półprzepuszczalną opiera się na różnicach w oświetleniu pomieszczenia i jego zewnętrznego otoczenia. Choć może wydawać się, że w danym pomieszczeniu jest ciemno, to światło dociera do jego wnętrza. Jedyna różnica tkwi w tym, że obserwator będący na zewnątrz widzi w oknie swoje odbicie, jako że jego oko rejestruje jasny, odbijający się obraz. Działa to również w przeciwną stronę – osoba będąca w środku pomieszczenia może ujrzeć to, co znajduje się na zewnątrz, dzięki temu, że światło z zewnątrz ma większe natężenie niż światło w danym pomieszczeniu. Niegdyś do wykonywania luster weneckich pokrywano szyby metalem, dzisiaj jednak wystarczy użycie odpowiedniej folii.
Korzyści z wykorzystania folii półprzepuszczalnej
- Tego typu folia pozwala przede wszystkim zredukować promienie słoneczne docierające do środka. W ten sposób można na dłużej zapewnić atrakcyjny wygląd danej wystawie.
- Ekspozycja wygląda również bardziej intrygująco.
- Przy wyborze folii lustrzanej należy zwrócić uwagę na parametry dotyczące przepuszczalności światła oraz redukcji promieni słonecznych. Pierwszy czynnik wskazuje, jaki procent światła docierającego do środka zostanie przepuszczony do wewnątrz. Z kolei redukcja promieni słonecznych oznacza różnicę między ilością światła odbitego a tego, które dotarło do danej szyby.
Jak dokonać montażu?
Przyklejanie folii należy zacząć od dokładnego zmierzenia szyby, odejmując przy tym co najmniej dwa milimetry po każdej stronie, aby materiał nie pokrywał uszczelek okna. Następnie należy bardzo dokładnie wyczyścić daną szybę, a potem usunąć naklejkę ochronną. Odsłania się w ten sposób warstwę folii z klejem, którą trzeba jeszcze pokryć środkiem klejącym. Należy użyć go również na powierzchni szyby. Folię przykleja się od środka, rozprowadzając ją stopniowo na danej powierzchni. Roztwór warto także rozpylić na folii już po jej montażu.
WAŻNE: Oklejanie folią do coraz bardziej powszechna praktyka. Dotyczy ona również samochodów. Wszelkie zalety tej techniki można odnieść więc również do aut. Chcesz wyróżnić samochód firmowy? Myślisz o oklejeniu go folią? Chętnie Ci w tym pomożemy!