biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Dlaczego oklejenie auta folią jest lepsze niż lakierowanie?

Właściciele pojazdów zmieniają ich kolor z różnych powodów. Przyczyną mogą być zadrapania czy ślady po stłuczce. Czasami dany kolor po prostu nam się znudził, a kiedy indziej kierowca stał się przedsiębiorcą i chce, aby pojazd reklamował teraz jego firmę. W każdym z tych przypadków należy dokonać wyboru jak najlepszego sposobu na zmianę koloru karoserii.

Jak wygląda lakierowanie samochodu?

Do niedawna kierowcy mieli do wyboru tylko jedną możliwość zmiany koloru pojazdu. Było nią lakierowanie. Ten złożony proces polega na dobrym przygotowaniu powierzchni poprzez szlifowanie. Następnie za pomocą specjalnych pistoletów nakłada się lakier. Natrysk posiada odpowiednie ciśnienie, które pozwala lakierowi układać się w równy, estetyczny sposób. Pojazd musi jeszcze przejść fazę suszenia trwającą nawet do kilkunastu godzin. To jednak nie jest koniec – dla zapewnienia lakierowi wysokiej odporności należy nałożyć na niego jeszcze cienką, bezbarwną warstwę zabezpieczającą.

Oklejanie samochodu – atrakcyjna alternatywa

Coraz więcej kierowców, chcących zmienić wygląd swojego samochodu, sięga po rozwiązanie, jakim jest oklejanie przy użyciu specjalnej folii. Metoda ta pozwala skutecznie ukryć wszelkie uszkodzenia na powierzchni karoserii. Na początku powierzchnię auta odtłuszcza się przy użyciu środków czyszczących. Najpierw nakłada się klej, a potem starannie docięte pasy folii. Przy użyciu rakli wyrównuje się powierzchnię, co zapobiega powstawaniu pęcherzy powietrza i sprawia, że folia dobrze przylega do podłoża. Poprzez podgrzanie można nadać jej odpowiedni kształt, co jest szczególnie przydatne na zgięciach czy podczas oklejania poszczególnych części samochodu.

Dlaczego folia to lepsza opcja?

Oklejanie samochodu jest bardziej korzystne od lakierowania już na etapie wyboru pokrycia. Decydując się na folię, można wybierać z setek wzorów i kolorów, a także efektów specjalnych, takich jak zmienianie się barwy samochodu w zależności od kąta padania światła. Folia chroni cały samochód przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rysy i zadrapania. Zabezpiecza jego powierzchnię przed działaniem wilgoci czy promieni słonecznych. Warto również dodać, że ten sposób na zmianę koloru karoserii jest zdecydowanie tańszy – oszczędność może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Z oklejania folią korzystają również przedsiębiorcy, którzy chcą umieścić na samochodzie logo lub inny znak firmowy. Przekonany? Zapraszam do Totalnej Reklamy! Specjalizujemy się w oklejaniu samochodów folią: https://totalnareklama.pl/oklejanie-samochodow/.

Comments are closed.

error: Content is protected !!