biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Jak usuwa się reklamę z samochodu?

Usuwanie reklamy z samochodu, najczęściej takiej w formie folii, wymaga sporo czasu i cierpliwości. Jeśli tym nie dysponujemy, należy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się usuwaniem reklam z karoserii. W przeciwnym wypadku warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Usuwanie reklamy – od czego zacząć?

Usunięcie reklamy foliowej jest tym trudniejsze, im jest ona starsza. Z reguły najlepiej zmywa się folie wykonane na bazie polimerów z laminatem foliowym. Nieco trudniej jest z samoprzylepną folią monomeryczną, czyli klasycznymi naklejkami, po których na karoserii pozostają resztki kleju. Do usunięcia takich ozdób konieczna jest specjalna chemia samochodowa. Wyzwanie stanowią również polimerowe folie, które nie posiadają laminatu. Lata użytkowania sprawiają, że stają się on kruche, co znacznie utrudnia ich usunięcie.

Jak pozbyć się naklejki reklamowej?

Reklamy w formie naklejki można usunąć samemu. Żeby odbyło się to bez szkody dla karoserii, należy odpowiednio się przygotować i podążać za instrukcją. Najpierw trzeba zaopatrzyć się w środki do usuwania pozostałości po kleju z karoserii. Najczęściej stosuje się preparaty na bazie tłustych substancji lub benzyny ekstrakcyjnej. Można sprawdzić ich oddziaływanie na lakier w jednym z mniej widocznych części samochodu. Naklejkę i miejsce wokół niej trzeba dokładnie wyczyścić, a następnie podgrzać dane miejsce przy użyciu zwykłej suszarki do włosów. Gdy naklejka osiągnie odpowiednią temperaturę, co trwa kilka minut, należy zdjąć naklejkę, podważając jej brzeg paznokcia. Reklamę zrywa się, chwytając w dwóch miejscach, żeby się nie rozerwała. Pozostały po niej ślad, czyli resztki kleju, wystarczy przetrzeć środkiem czyszczącym. Teraz czas na wyrównanie koloru lakieru, w czym pomoże pasta ścierna użyta w okolicach brzegów naklejki. Ostatni krok to zabezpieczenie miejsca przed blaknięciem, do czego warto zastosować środek pielęgnacyjny, jakim jest wosk.

Jak usunąć reklamę w postaci folii?

Sposoby na usunięcie folii z karoserii są trzy: mechaniczny, chemiczny i termiczny. W przypadku tego pierwszego stosuje się tarcze do usuwania folii, które zakłada się na szlifierkę lub wiertarkę. Ryzyko uszkodzenia lakieru jest bardzo niskie. Metoda chemiczna polega na zastosowaniu specjalnego żelu na całej karoserii. Sprawia on, że folia i klej po pewnym czasie stają się miękkie. Wystarczy zerwać je z karoserii, posiłkując się odpowiednimi narzędziami. Usuwanie folii poprzez podgrzanie wymaga użycia suszarki, a w bardziej profesjonalnym wydaniu – parownicy. Folię należy usuwać, ciągnąć wzdłuż danego elementu.

Potrzebujesz pomocy technicznej z reklamą samochodową? Zapraszamy do nas: https://totalnareklama.pl/oklejanie-samochodow/.

Comments are closed.

error: Content is protected !!