biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

W jakich materiałach można wycinać lub grawerować ploterem laserowym?

W jakich materiałach można wycinać lub grawerować ploterem laserowym?

 

Istnieje wiele rodzajów materiałów, które mogą być kształtowane za pomocą plotera laserowego.

Największą grupą są oczywiście wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Polietylen, polipropylen, polistyren, styrodur czy plexi nie stanowią żadnego wyzwania dla plotera laserowego. Podobnie jak guma, pleksi, wysokoudarowy polistyren HIPS, poliestrowe VIVAK oraz AXPET czy powłoki lakiernicze. Do tego można dodać materiały mieszane, takie jak pianka KAPA PLAST.
Kolejną grupą substancji, które mogą być cięte laserem, są materiały pochodzenia organicznego – od jedwabiu i innych naturalnych tkanin, przez skórę, po papier, tekturę, preszpan, sklejkę, laminat, korek czy lite drewno. W tym przypadku laser doskonale daje sobie radę z każdym wyżej wymienionym materiałem.

Następną grupą są naturalne materiały pochodzenia nieorganicznego. Ceramika oraz szkło są w tej grupie równie popularne, co metale, takie jak aluminium, miedź, brąz, stal czy metale szlachetne.
Z oczywistych względów każdy z wyżej wymienionych materiałów potrzebuje wiązki laserowej o różnych właściwościach. Poza tym w niektórych przypadkach laser, którym dysponujemy, może się okazać mało skutecznym rozwiązaniem, głównie ze względu na dużą grubość ciętego materiału – na przykład drewna. Jednakże plexi o grubości 25 mm jest dla nas normą a nie wyzwaniem.

Comments are closed.

error: Content is protected !!