biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Co to jest ploter laserowy?

Ploter laserowy jest komputerowo sterowanym urządzeniem wyposażonym w tnąco-grawerującą głowicę laserową. Służy do obróbki oraz kształtowania wszelkiego rodzaju materiałów, od metalu, po

kamień, szkło, lub tworzywa sztuczne, aż po papier czy skórę.

Ploter, z którego korzystamy, czyli Artemis BDR 2030B, jest zaawansowaną maszyną operującą w obszarze roboczym o wymiarach 2 x 3 m. Ploter wyposażony jest w chłodzony wodą laser CO2 o mocy 150 W, który może pracować łącznie do 10 000 godzin. Urządzenie posiada również możliwość automatycznego dostosowania wysokości stołu w przypadku cięcia materiałów o nierównej powierzchni lub znacznej grubości. Laser może ciąć z prędkością do 30 000 mm/min, w maksymalnej rozdzielczości 4 000 dpi i z dokładnością do 0,02 mm. Sam ploter umieszczony jest na bardzo stabilnej konstrukcji, dzięki czemu podczas pracy nie rezonuje, co z kolei znacznie podnosi jego dokładność oraz jakość cięcia. Poza tym do karetki można podłączyć odciąg oparów, szczególnie przydatny podczas cięcia tworzyw sztucznych, posiada ona również laserowy znacznik, dokładnie wskazujący punkt cięcia.

Zakupione przez naszą firmę urządzenie charakteryzuje się nie tylko doskonałymi warunkami technicznymi, ale jest stosunkowo proste w obsłudze. Poza tym współpracuje ono z najpopularniejszymi programami do tworzenia oraz obróbki grafiki – Corelem, AutoCadem czy Photoshopem, co znacznie rozszerza zakres wykonywanych usług.

Comments are closed.

error: Content is protected !!