biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Plakat reklamowy – idealne rozwiązanie przy niewielkim budżecie

W czasie kryzysu firmy szukają rozwiązań, które są dla nich korzystniejsze cenowo. Ograniczony budżet to także problem tych, którzy dopiero zaczynają ze swoją działalnością. Jaka reklama będzie skuteczna nawet przy niskich nakładach finansowych? Rozwiązaniem dla oszczędnych jest plakat reklamowy.

Popularność plakatów

Chociaż możliwości reklamy outdoorowej stają się coraz bardziej różnorodne, to plakat wciąż pozostaje jednym z najczęściej wybieranych nośników marketingowych. Stosuje się go do reklamowania firm, ich produktów, jak i wydarzeń. Plakat świetnie sprawdza się na różne okazje, zarówno wtedy, gdy ogłaszamy promocje, wprowadzamy nową usługę do naszej oferty lub chcemy zaprosić klientów na imprezę organizowaną przez naszą firmę.

Atrakcyjny wygląd i jasna wiadomość

Przekaz kierowany do odbiorców za pomocą plakatu ma być krótki, spójny i wzbudzający zainteresowanie. Na plakacie powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje – czego dotyczy reklama, gdzie i kiedy ma miejsce dana akcja, kto jest jej organizatorem i jak można się z nim skontaktować. Do takich form promocji z ograniczoną ilością treści świetnie nadają się chwytliwe hasła reklamowe i zabawne slogany. Elementy graficzne powinny przyciągać wzrok, jednak nie powinny być na tyle przesadzone, aby wprowadzać chaos w projekcie plakatu lub powodować trudności ze zrozumieniem przekazu.

Pewne dotarcie do klienta

Plakat jako forma reklamy ma tę zaletę dla firm z ograniczonym budżetem, że dociera do odbiorcy masowego. Umieszcza się go w widocznych miejscach, takich jak słupy, witryny sklepowe, tablice czy środki komunikacji miejskiej. Są to takie lokalizacje, które niemal automatycznie przyciągają wzrok przechodniów.

Produkcja plakatów – koszty finalne

Ostateczny koszt reklamy przy użyciu plakatów można podzielić na trzy części: projekt, wydruk serii plakatów oraz ich kolportaż. Za profesjonalny projekt graficzny zapłacimy co najmniej kilkaset złotych. Cena w dużej mierze zależy od formatu. Nie należy oszczędzać na projekcie plakatu, gdyż to właśnie od niego zależy skuteczność naszej reklamy. Kolejny krok to wydruk – tutaj poleca się wybór druku offsetowego. Przy dużym nakładzie (co najmniej kilkaset sztuk) jest to najtańsze, a do tego wysokojakościowe rozwiązanie. Pozostaje już tylko dystrybucja plakatów. Warto dobrze zaplanować ich rozmieszczenie – tak, aby znalazły się w tych miejscach publicznych, z których najczęściej korzystają nasi klienci.

Comments are closed.

error: Content is protected !!