biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Plakat – ciekawa forma dekoracji pokoju

Plakat można zawiesić nie tylko na słupach ogłoszeniowych czy przed salami w kinach. Taka forma ozdoby świetnie sprawdza się jako wyrazista dekoracja pokoju. To alternatywa dla klasycznych dzieł sztuki w postaci obrazów albo dla rodzinnych zdjęć.

Dlaczego właśnie plakat?

Na plakacie możemy umieścić to, co chcemy – ulubioną grafikę czy tekst w postaci życiowego motto. Jako motyw możemy wybrać również nasze ulubione zdjęcie. Plakat od razu ożywia wnętrze. Pasuje do każdego pomieszczenia i miejsca, od reprezentatywnej ściany w salonie po niewielką przestrzeń w sypialni, którą widzą jedynie domownicy. Niska cena plakatów sprawia, że możemy nieustannie poszerzać naszą domową kolekcję. Tym bardziej, że stylistyka plakatów i ich rodzaje są bardzo różnorodne. Stale udoskonala się też techniki druku plakatów, dzięki czemu stają się trwalsze i bardziej wyraziste.

Z napisem w roli głównej

Plakaty typograficzne, w których główną rolę gra tekst, są obecnie niezwykle popularne. Spotkamy je nie tylko w domach, ale również w miejscach pracy. Przedstawia się na nich budujące lub zabawne sformułowania lub najbardziej znane cytaty z filmów czy książek. Takie typograficzne plakaty są częstym źródłem motywacji lub inspiracji. Warto umieścić je tam, gdzie zazwyczaj pracujemy, uczymy się lub ćwiczymy.

W różnych stylach architektonicznych

Dekoracja powinna zawsze pasować do bardziej stałych elementów wystroju wnętrza. Znajdziemy wiele plakatów tworzonych z myślą o konkretnym stylu. Plakaty do pomieszczeń utrzymanych w stylu skandynawskim, angielskim, nowoczesnym czy glamour, to jedynie kilka z wielu pomysłów na dopasowaną ozdobę na ścianie. W ten sposób łatwo znaleźć odpowiednią dekorację nie zmieniając przy tym wyposażenia czy kolorystyki pomieszczenia.

Plakaty do biura, jak i dla nastolatka

Plakat jest na tyle uniwersalną ozdobą, że świetnie sprawdzi się w domowym biurze, jak i w dziecięcym pokoju. Osoby pracujące w domu lub posiadające możliwość aranżacji swojego biura mogą zdecydować się na plakat z napisem lub widokiem, który zachęca do dalszej pracy. Plakaty umieszczone w przestrzeni zawodowej są często proste i stonowane, zupełnie inaczej niż te przeznaczone dla małych i dużych dzieci. Z myślą o ich pokojach drukuje się plakaty pełne kolorów, różnych kształtów, o niestandardowym projekcie. W takich dekoracjach również warto umieścić inspirujący cytat, który zachęci młodych ludzi do działania. Czasami zaś jako plakat wystarczy zdjęcie ulubionego zespołu, podobizna danej aktorki czy sportowca. Z kolei bardziej wytrzymałe plakaty świetnie nadają się do pomieszczeń takich jak kuchnia.

Comments are closed.

error: Content is protected !!