biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Oklejanie szyb – poznaj możliwości folii One Way Vision!

One Way Vision to rodzaj folii perforowanej o szerokim zastosowaniu. Tą samoprzylepną folią okleja się przeźroczyste powierzchnie, w tym szyby w samochodach, transparentne dekoracje w mieszkaniu, a także witryny sklepowe.

Folia One Way Vision – jaki daje efekt?

Struktura folii One Vision przypomina plaster miodu. Tworzą ją regularne komórki połączone ze sobą ściankami. Budowa folii zapewnia efekt lustra półprzepuszczalnego, zwanego również lustrem weneckim. Nadruk widać z dwóch stron – z jednej jest on nieco ciemniejszy, w zależności od przepuszczalności światła dla danej powierzchni. Folia OWV jest dostępna w wielu wymiarach, co pozwala na jej zastosowanie nawet na dużych powierzchniach. Jeśli do oklejenia pozostaje naprawdę duży obszar, wówczas stosuje się tzw. panelowanie.

Jak wygląda nadruk na folii OWV?

Grafikę nanosi się na folię One Way Vision zgodnie z kilkoma metodami. Drukarze najczęściej stosują druk solwentowy, w następnej kolejności – sitodruk (opłacalny przy dużej partii zamówień), a także druk UV. Wymienione sposoby nadruku można modyfikować. Przy grafice, w której liczy się przede wszystkim precyzja, poleca się druk solwentowy miękki lub ekologiczny. Jeśli klientowi zależy na szczególnie wysokiej jakości lub wytrzymałości, wówczas należy wybrać solwent w wersji hard.

Folia OWV – sposób oklejania

Gdy nadruk już odparuje, co trwa minimum 48 godzin, można rozpocząć oklejanie. Folia One Way Vision wymaga czystej, odtłuszczonej powierzchni. Na folię ostrożnie nakłada się nośnik transferowy. Następnie wydruk przykłada się do szyby i dopasowuje jego ułożenie. Jeśli wszystko pasuje, wówczas możemy zacząć przyklejać folę od środka kierując się w stronę jeszcze nie oklejonej powierzchni. Wymagana jest jednoczesna ostrożność, aby uniknąć nieestetycznego układania się materiału, a także zdecydowane działanie – rakla musi być prowadzona pewnie. Po udanej aplikacji odkleja się materiał transferowy od folii. Potem pozostaje już tylko dogrzanie nadruku na szybie, docięcie folii wraz z wyrównaniem nieregularnych końców i możemy cieszyć się efektem końcowym.

Folia OWV na szybie w sklepie lub samochodzie

Poszczególne parametry folii OWV należy dopasować w zależności od miejsca jej zastosowania. Podczas oklejania samochodów ważna jest precyzja pracy ze względu na dość nierówną powierzchnię. Należy również wziąć pod uwagę jak bardzo dana powierzchnia będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych. W razie wątpliwości możemy zdecydować się na laminowanie nadruku. Oklejając witryny sklepowe trzeba wcześniej zwrócić uwagę na to, czy poziom wilgotności powietrza nie przekracza tego dnia wartości 70%.

Comments are closed.

error: Content is protected !!