Opinie o Nas

Blog

Artykuły Na czym polega przewaga folii OWV?

Na czym polega przewaga folii OWV?

Materiały samoprzylepne cieszą się coraz większą popularnością w reklamie. Pozwalają tworzyć estetyczne i wytrzymałe materiały promocyjne, z których powstają ekspozycje indoorowe i outdoorowe. Na szczególną uwagę zasługuje folia One Way Vision. Jakie są jej cechy wyróżniające?

Folia OWV – jak jest zbudowana?

Sekret unikatowych właściwości tego materiału tkwi w jego strukturze, która w dużym uproszczeniu przypomina plaster miodu. Składa się z takich samych, regularnie ułożonych niewielkich otworów. Są one przezroczyste, dając efekt weneckiego lustra – na zewnątrz widoczna jest tylko grafika, z kolei od wewnątrz widać wszystko. Dlatego folia doskonale nadaje się do oklejania szyb, ekspozycji oraz innych przezroczystych powierzchni w budynkach. Materiał zapewnia prywatność i jednocześnie zaciemnienie, dlatego można traktować go jako sposób na częściową ochronę przed słońcem. Stopień ograniczenia przepuszczania światła zależy od rodzaju materiału. Folia OWV znajduje zastosowanie w sklepach, biurach, jako element dekoracyjny i tworzywo do tworzenia reklamy na samochodach. Co jeszcze sprawia, że folia OWV jest tak uniwersalna?

Wysoka wytrzymałość

Ta cecha zależy od dwóch elementów – przemyślanej budowy oraz miejsca aplikacji. Wydruk umieszcza się od wewnętrznej części ekspozycji, co znacząco ogranicza wpływ szkodliwych czynników, zarówno pogodowych, jak i możliwych uszkodzeń mechanicznych.

Łatwość aplikacji

Do przytwierdzenia folii nie trzeba stosować kleju. Ułatwia to jej montaż, a także późniejsze zdjęcie. Co więcej, nadruk można odkleić, aby zmienić jego położenie. Dzięki temu reklamodawca może zachować materiały, w które zainwestował, aby użyć ich ponownie w przyszłości.

Estetyka nadruku

Jakość grafiki w dużej mierze zależy od podłoża. Folia OWV to jeden z najnowocześniejszych materiałów reklamowych na rynku. Zapewnia doskonałe odzwierciedlenie kolorów i kształtów. Dlatego tak dobrze nadaje się do tworzenia reklam, które mają być widoczne pomimo pewnych trudności, na przykład sporej odległości od odbiorców czy umieszczenia w przestrzeni, w której już znajduje się dużo reklam.

Wysoka przepuszczalność światła

Użycie folii One Way Vision nie powoduje znacznego zaciemnienia wnętrza. Dobra widoczność zostaje zachowana, choć z zewnątrz folia prezentuje się jako jednolity materiał. W ten sposób tworzywo może posłużyć do oklejania nie tylko budynków, ale również pojazdów. Klient może zdecydować się na materiał o różnym stopniu przepuszczalności.

W Totalnej Reklamie mamy świadomość zalet folii OWV, dlatego stosujemy ją w naszych realizacjach. O szczegółach jej wykorzystania pisaliśmy tutaj: https://totalnareklama.pl/oklejanie-szyb-poznaj-mozliwosci-folii-one-way-vision/.