Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Które elementy samochodu trzeba zdemontować, by okleić go folią?

Oklejanie samochodu staje się coraz popularniejszym sposobem na jednoczesne odświeżenie i zabezpieczenie karoserii. Czasami powody takiej decyzji są czysto praktyczne – reklama na pojazdach jest niezwykle skuteczna. Przed zdecydowaniem się na położenie folii warto dowiedzieć…
Home » Artykuły » Które elementy samochodu trzeba zdemontować, by okleić go folią?
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Które elementy samochodu trzeba zdemontować, by okleić go folią?

Oklejanie samochodu staje się coraz popularniejszym sposobem na jednoczesne odświeżenie i zabezpieczenie karoserii. Czasami powody takiej decyzji są czysto praktyczne – reklama na pojazdach jest niezwykle skuteczna. Przed zdecydowaniem się na położenie folii warto dowiedzieć się, które części auta wymagają demontażu.

Kto korzysta z tej usługi?

Na pokrycie auta folią decydowali się niegdyś tylko przedsiębiorcy dysponujący dużą flotą, na przykład firmy przewozowe czy sieci taksówek. Dzięki coraz atrakcyjniejszym cenom z tej opcji korzystają również pojedyncze osoby – głównie po to, aby zmienić kolor lakieru. Profesjonalnie nałożona folia nie zdradza poprzedniego koloru auta. To także sposób na to, aby zachować ładny wygląd karoserii na dłużej, co ma znaczenie dla osób, które używają auta w trudnych warunkach. Estetycznie prezentujący się lakier pozwala uzyskać wyższą cenę podczas sprzedaży pojazdu.

Jak przygotować pojazd?

Estetyczny wygląd folii zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właściwe przygotowanie samochodu. Przed oklejeniem należy go dokładnie wyczyścić, najlepiej korzystając z usług profesjonalnej myjni. Powinno się również usunąć wszelkie niedoskonałości, takie jak rysy, plamy rdzy czy braki lakieru, ponieważ mogą one przebijać przez cienką folię. Zaleca się również wyczyszczenie samochodu na kilka dni przed foliowaniem, aby poszczególne części mogły dokładnie wyschnąć.

Czy wszystkie części można okleić?

Do nałożenia folii nadają się tylko gładkie, lakierowane powierzchnie – mogą być proste lub z załamaniami. Materiały takie jak plastik są z natury porowate, dlatego nie pokrywa się ich folią. Przed oklejeniem samochodu należy zdjąć wiele elementów, od obu zderzaków po mniejsze części, takie jak lusterko, antena, czujniki oraz oświetlenie. Po wykonaniu swojej pracy profesjonaliści dokonują ponownego montażu.

Jak zachować dobry wygląd folii na dłużej?

Żeby samochód zachował swój ładny wygląd przez jak najdłuższy okres, należy stosować się do kilku zaleceń. Powinno się czyścić folię tylko w odpowiedni sposób, czyli bez stosowania silnych środków pielęgnacyjnych oraz gorącego wosku. Wszelkie zabrudzenia muszą być czyszczone na bieżąco. Nie poleca się czyszczenia pojazdu w gorące dni – nagrzana folia jest znacznie bardziej podatna na uszkodzenia. Należy również zrezygnować z myjni automatycznej i myć karoserię ręcznie. Dzięki stosowaniu się do tych zaleceń auto wygląda jak z salonu.

Nasza agencja zajmuje się oklejaniem samochodów folią w sposób kompleksowy, wliczając w usługę demontaż i powtórny montaż poszczególnych części. Pełna oferta dostępna na stronie oklejanie samochodów.

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...