Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Jakie są techniki wykonywania nadruków na kubki?

Istnieje kilka technik wykonywania nadruków na kubkach, w zależności od rodzaju grafiki, efektu, jaki ma powstać oraz materiału, z jakiego wykonany jest kubek. W przypadku kubków metalowych najlepszą techniką druku jest drukowanie laserowe, dosyć tanie,…
Home » Artykuły » Jakie są techniki wykonywania nadruków na kubki?
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Jakie są techniki wykonywania nadruków na kubki?

Istnieje kilka technik wykonywania nadruków na kubkach, w zależności od rodzaju grafiki, efektu, jaki ma powstać oraz materiału, z jakiego wykonany jest kubek.

W przypadku kubków metalowych najlepszą techniką druku jest drukowanie laserowe, dosyć tanie, o praktycznie nieścieralnych efektach. Niestety, druk laserowy jest jednokolorowy.

Kubki porcelanowe i porcelitowe mogą być zdobione zdecydowanie większą liczbą sposobów. Najczęściej spotykanym jest nadruk bezpośredni, tani oraz bardzo trwały, niestety – może zawierać maksymalnie sześć kolorów.

Kalka ceramiczna jest równie wytrzymała, co nadruk bezpośredni, niestety, jest również droższa, ponieważ nadruk ta techniką zawiera więcej kolorów. Kalkę można również stosować na kubkach o nietypowych kształtach, jak i w ich wnętrzu.

Obraz naniesiony kolejną techniką, zwaną sublimacją, posiada zdecydowanie najwyższą jakość, niestety, może być wykonany jedynie na zewnętrznej powierzchni naczynia, poza tym w porównaniu z wyżej wspomnianymi jest dość nietrwały – kubek ozdobiony tą techniką nie może być myty w zmywarce.

Ciekawy efekt przynosi piaskowanie, które jest czymś na kształt grawerowania na powierzchni kubka. Jego efektem są trójwymiarowe struktury, na przykład napisy. Piaskowaniem nie nanosi się nowych kolorów, dlatego nowopowstała struktura ma kolor spodniej warstwy ścianek naczynia. Można ją pokolorować dopiero po piaskowaniu.

Ostatnią, najciekawszą pod względem efektu formą wykonywania nadruków, jest nadruk termozmienny. Efektem takiego nadruku jest zmieniająca się barwa powierzchni kubka wywołana zmianą jego temperatury, na przykład przez ciepły napój. Wyższa temperatura cieczy ujawnia zdobienia na powierzchni naczynia, podczas gdy w temperaturze pokojowej jego powierzchnia jest ciemna, zaś wzór na niej niewidoczny.

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...