biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Gdzie warto wstawić linki do swojej strony?

Aby nasza strona była popularna, trzeba samemu zadbać o odnośniki prowadzące do nas. Musimy o to się zatroszczyć zwłaszcza na samą „premierę” portalu, gdyż jak niby mamy uzyskać naturalne linki jeżeli nikt nie będzie miał okazji wejścia na nasz portal?

Podstawą promocji portalu internetowego w Google są odnośniki, które kierując na tą stronę podwyższają jej pozycje dla fraz zgodnych z anchorem tychże linków. Można to porównać do głosowania internautów, którzy głosują na najbardziej użyteczne witryny. 

Rzecz jasna pięknym ideałem Google jest brak manipulacji linkami jaki w praktyce nie ma miejsca. Naturalne wyniki w wyszukiwarkach są skuteczną, bezpłatną reklamą i cieszą się większym zaufaniem od stron sponsorowanych. Opiszę tutaj trzy źródła, z których można efektywnie zdobyć wartościowe „głosy”.

Fora dyskusyjne

Czy dysponujesz jakimś kontem z reputacją na forum dyskusyjnym i regularnie się na nim udzielasz, tworząc długie i wyczerpujące posty? Link wstawiany jest w specjalnie wydzielonym dla niego miejscu, czyli w sygnaturce. Ten sposób na promocję bardzo dobrze sprawdza się na tematycznych forach, gdzie pisząc porządne wypowiedzi reklamujesz się nie tylko wśród wyszukiwarek, lecz również wśród normalnych internautów (zwyczajny mechanizm – ktoś zauważa iż piszesz ciekawie, więc wejdzie na Twój serwis ze stopki).

Strony z artykułami do przedruku

Treść takich portali pisana jest przede wszystkim przez grupę internautów, do której zazwyczaj każdy może dołączyć poprzez zwykłą rejestrację. Prawie zawsze administracja w ramach wdzięczności za poświęcony czas zgadza się na wstawienie w treści wpisu cennego odsyłacza. Artykuły warto dodawać do precli zamkniętych, bo nie są przeciążone długą kolejką tekstów oczekujących na sprawdzenie przez administratora.

Katalogi stron internetowych

Nigdy nikomu nie zaszkodziło jeszcze dodawanie portalu do kilku dobrych, solidnych katalogów na dzień. Najczęściej jeden opis dostarcza nam jeden link, który możesz opakować w opisujące tematykę dodawanej witryny słowo kluczowe. Pamiętaj, by katalog stron do którego chciałbyś dodać serwis nie posiadał kilku tysięcy stron oczekujących na moderacje. Bezpłatne katalogi w przytłaczającej większości są niewiele warte, lecz od czasem można znaleźć istne perełki. Zazwyczaj jest tak, że najmocniejsze bezpłatne katalogi stron bazują na skrypcie o nazwie SEOkatalog. Katalogi, w jakich za dodawanie strony do kolejki stron oczekujących na moderację należy zapłacić są prawie zawsze prawidłowo podlinkowane.

Podsumowanie

Celem wpisu było zaprezentowanie trzech najbardziej popularnych miejsc, w jakich praktycznie każdy ma możliwość wstawienia odsyłacza do swojej witryny. Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi lub chciałbyś podzielić się z resztą swoimi doświadczeniami, to bardzo proszę o napisanie odpowiedniego komentarza.

Autor

Piotr

Comments are closed.

error: Content is protected !!