Istnieje kilka technik wykonywania nadruków na kubkach, w zależności od rodzaju grafiki, efektu, jaki ma powstać oraz materiału, z jakiego wykonany jest kubek.
W przypadku kubków metalowych najlepszą techniką druku jest drukowanie laserowe, dosyć tanie, o praktycznie nieścieralnych efektach. Niestety, druk laserowy jest jednokolorowy.
Kubki porcelanowe i porcelitowe mogą być zdobione zdecydowanie większą liczbą sposobów. Najczęściej spotykanym jest nadruk bezpośredni, tani oraz bardzo trwały, niestety – może zawierać maksymalnie sześć kolorów.
Kalka ceramiczna jest równie wytrzymała, co nadruk bezpośredni, niestety, jest również droższa, ponieważ nadruk ta techniką zawiera więcej kolorów. Kalkę można również stosować na kubkach o nietypowych kształtach, jak i w ich wnętrzu.
Obraz naniesiony kolejną techniką, zwaną sublimacją, posiada zdecydowanie najwyższą jakość, niestety, może być wykonany jedynie na zewnętrznej powierzchni naczynia, poza tym w porównaniu z wyżej wspomnianymi jest dość nietrwały – kubek ozdobiony tą techniką nie może być myty w zmywarce.
Ciekawy efekt przynosi piaskowanie, które jest czymś na kształt grawerowania na powierzchni kubka. Jego efektem są trójwymiarowe struktury, na przykład napisy. Piaskowaniem nie nanosi się nowych kolorów, dlatego nowopowstała struktura ma kolor spodniej warstwy ścianek naczynia. Można ją pokolorować dopiero po piaskowaniu.
Ostatnią, najciekawszą pod względem efektu formą wykonywania nadruków, jest nadruk termozmienny. Efektem takiego nadruku jest zmieniająca się barwa powierzchni kubka wywołana zmianą jego temperatury, na przykład przez ciepły napój. Wyższa temperatura cieczy ujawnia zdobienia na powierzchni naczynia, podczas gdy w temperaturze pokojowej jego powierzchnia jest ciemna, zaś wzór na niej niewidoczny.