Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Jak zaprojektować idealny logotyp?

Przyciągający wzrok, kreatywny, a do tego prosty, praktyczny i łatwy do zapamiętania – warunków, jakie musi spełnić idealny logotyp, jest sporo i małe szanse na to, że zdołamy spełnić je wszystkie. Przy tworzeniu logotypów skupiamy…
Home » Artykuły » Jak zaprojektować idealny logotyp?
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Jak zaprojektować idealny logotyp?

Przyciągający wzrok, kreatywny, a do tego prosty, praktyczny i łatwy do zapamiętania – warunków, jakie musi spełnić idealny logotyp, jest sporo i małe szanse na to, że zdołamy spełnić je wszystkie. Przy tworzeniu logotypów skupiamy się więc na tych, którzy dla każdej firmy są najważniejsi, czyli na jej klientach.

Dlaczego warto zadbać o dobry projekt logotypu?

Za logotyp uznaje się unikatowy znak graficzny przedstawiający nazwę marki stworzoną w oparciu o charakterystyczny dla niej font. Logotypy często występują jako element znaku graficznego różnych marek samochodów. Dla wszystkich przedsiębiorstw i marek logotyp jest niezwykle ważny. To ich podpis na danym produkcie, za pomocą którego informują, że ręczą za jego jakość i sposób wytworzenia. Logotyp jest jednym z elementów, które budują świadomą identyfikację wizualną firmy, odróżniają ją od konkurencji oraz informują odbiorców o zakresie działalności przedsiębiorstwa.

Od czego zacząć projektowanie logotypu?

Na początku projektowania logotypu nie potrzebujemy specjalistycznych programów komputerowych – wystarczy ołówek i kartka. Spisujemy wszystkie pomysły, jakie przychodzą nam do głowy. To czas pełnej kreatywności, dopiero potem poświęcimy wiele godzin, by je sprawdzić, omówić, wyskalować, wykreślić te, które są złe i udoskonalić te, które są dobre.

Po czym poznać, że logotyp będzie sprzyjał marce, firmie lub organizacji? Wystarczy sprawdzić, czy spełnia poniższe kryteria.

Dobry logotyp jest prosty i nieprzemijający

Prostota to doskonałość, która wyraża wszystko. W logotypie nie ma zbyt wiele miejsca na obszerne wyjaśnienie idei działalności, w końcu to raptem kilka liter. Dlatego logotyp powinien być prosty, przejrzysty, a nawet skromny. Wówczas odbiorcy nie będą mieli problemu z jego zapamiętaniem czy narysowaniem z pamięci. Znaczenie dobrego logotypu jest zawsze aktualne, opiera się upływowi lat i dzięki temu nigdy nie przemija.

Jak projektujemy logotypy?

Żeby opracować oryginalny, a przy tym wyważony logotyp, który pomoże marce osiągnąć sukces, działamy według trzech zasad.

Po pierwsze, zachowujemy umiar – w wykorzystywanych kolorach i krojach pisma. Staramy się ograniczać je do maksymalnie dwóch wariantów.

Po drugie, usuwamy wszystko, co może być zbędne.

Po trzecie zaś, dbamy o to, by logotyp był czytelny i dobrze się prezentował w różnych sytuacjach – jako element widziany z daleka oraz przy zmienionych kolorach.

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...