Opinie o Nas

Blog

Artykuły Typy kasetonów reklamowych

Typy kasetonów reklamowych

Kasetony, nazywane również panelami lub plafonami, stanowią odmianę płaskiej reklamy umieszczanej na ścianie. Żeby lepiej się wyróżniały, często stosuje się do nich podświetlenie. To jedne z najczęściej wybieranych nośników reklamy – stąd ich duże zróżnicowanie. Każdy reklamodawca znajdzie odpowiedni model kasetonu dla promocji swojej działalności. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje tych marketingowych nośników?

Charakterystyka kasetonów

Jako reklama outdoorowa muszą być odporne na działanie różnych czynników pogodowych, w tym deszczu, śniegu oraz wiatru. Powinny także mieć warstwę zabezpieczającą, która chroni przed blaknięciem kolorów. Kasetony przeznaczone na zewnątrz produkuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Warto dowiedzieć się, czy dana agencja oferuje wykonanie kasetonów w różnych kształtach, najlepiej dopasowanych do logo firmy.

Z podświetleniem czy bez?

Kasetony podświetlane (https://totalnareklama.pl/reklamy-podswietlane/) są droższe, ale bardziej rzucają się w oczy. Do tego są widoczne również wtedy, gdy zapadnie zmrok. Wybór takich kasetonów jest zatem konieczny dla sklepów całodobowych, barów i restauracji działających do późnych godzin wieczornych. Kasetony podświetla się przy pomocy diody LED, które cechują się niezawodnością oraz niskim zużyciem energii.

Jednostronne i dwustronne

Podstawowy podział kasetonów to modele jednostronne i dwustronne. Te pierwsze posiadają nadruk tylko na jednej stronie i umieszcza się je w całości na ścianie. Z kolei kasetony z nadrukiem na obu stronach są zawieszane na haku, wysięgniku lub wieszaku. Istnieje również możliwość bezpośredniego przytwierdzenia kasetonu do ściany. Ten rodzaj nośników cieszy się rosnącym powodzeniem, jako że ułatwia znalezienie siedziby firmy, skupia wzrok przechodniów idących z dwóch stron oraz stanowi po prostu bardziej atrakcyjną formę reklamy.

Czym jest dibond?

Popularnie spotykanym rodzajem kasetonów są te wykonywane z dibondu. To materiał typu kompozytowego, który zapewnia wierne i trwałe odwzorowanie kolorów oraz jest wysoce wytrzymały na działanie szkodliwych czynników. Do tego odznacza się niewielkim ciężarem i doskonale nadaje się do podświetlania. Do wyboru są nośniki o różnej grubości i odległości od ściany.

Specjalne rozwiązania

Miejsca, gdzie elementy reklamowe są narażone na działanie wilgoci czy pyłu, powinny posiadać specjalną, wysoce szczelną obudowę. Takie hermetyczne kasetony stosuje się w magazynach, na parkingach oraz w przejściach podziemnych. Wpływ czynników zewnętrznych na takie konstrukcje plasuje się na wyjątkowo niskim poziomie.