Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Rozpoznawalność marki jest dźwignią sukcesu

Umieszczając obok siebie firmy takie jak Coca-Cola, Hortex, Hellman’s i TsingTao, łatwo można dostrzec, że jedna z nich nie pasuje do reszty. Sporządzając ankietę, w której uczestniczyliby tylko Polscy obywatele, a w której mieliby odpowiedzieć…
Home » Artykuły » Rozpoznawalność marki jest dźwignią sukcesu
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Rozpoznawalność marki jest dźwignią sukcesu

Umieszczając obok siebie firmy takie jak Coca-Cola, Hortex, Hellman’s i TsingTao, łatwo można dostrzec, że jedna z nich nie pasuje do reszty.

Sporządzając ankietę, w której uczestniczyliby tylko Polscy obywatele, a w której mieliby odpowiedzieć na proste pytanie: która z wymienionych firm jest fikcyjna, z całą pewnością odpowiedzieliby, że to TsingTao. Pytając o to, której najmniej ufają, znów odpowiedź brzmiałaby TsingTao. Każdy, kto był w Chinach chociaż raz wie, że to najpopularniejsze chińskie piwo i co więcej jest to najpopularniejsze piwo na całym świecie.

Wiedząc, to nadal ankietowali podjęliby taką samą decyzję? Mocno musieliby się zastanowić, po czym i tak pewnie nie wpadliby na fakt, że zaufaliby bardziej facetom piekieł ( Hellman’s), niż potentatowi browarniczemu. W ramach ciekawostki firma popularnych ketchupów i majonezów posiada nazwę Hellmann’s. To jest właśnie siła rozpoznawalności, która rodzi automatycznie zaufanie.

To, czy i w jaki sposób kojarzymy firmę jest dla niej rzeczą priorytetową. Wizerunek i rozpoznawalność marki są niezbędne do odniesienia jakiegokolwiek sukcesu. Mali przedsiębiorcy mogą kopiować zachowania potentatów na własny użytek, ponieważ, jeśli każda wielka firma działa w określony sposób, to musi, to być skuteczne działanie.

Nie, inaczej sprawa ma się z umieszczaniem reklam na samochodach. Z całą pewnością widzisz je co dnia. Okazuje się, że są bardzo skuteczne, ponieważ łączą ze sobą kilka unikalnych cech. Oklejanie samochodów folią jest coraz bardziej popularne.

Po pierwsze jest to mobilność. Przemieszczając się automatycznie zdobywa się mobilną reklamę. Widzą ją obywatele każdego zakątka, w który  udaje się taki samochód. Logo firmy, numery telefonów, czy adres strony internetowej jest widziana przez kierowców, którzy stoją razem z właścicielem tego pojazdu w korkach, czy przez ulicznych przechodniów.

Drugą sprawą jest to, że jest całkowicie darmowa i bez ograniczeń czasowych. Płaci się tylko raz za realizację usługi polegającej na zaprojektowaniu reklamy i oklejeniu samochodu. Właściciele, czy przedstawiciele firmy i tak muszą się przemieszczać, a w ten sposób pieką dwie pieczenie na jednym ogniu. W taki sposób rozpoznawalność własnej marki promowana jest przez wszystkich począwszy od małych przedsiębiorstw, po potentatów w swoich sektorach rynkowych kończąc. Dzieje się tak dlatego, że przez brak reklamy na swoim pojeździe traci się mnóstwo możliwości.

Potentaci są świadomi tego, co mogą stracić, a czy i ty jesteś tego świadom?

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...