biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Jak przygotować druk wielkoformatowy?

Odpowiednie przygotowanie plików do druku jest nie mniej ważne, niż przygotowanie koncepcji kreatywnej danego projektu.

Niezależnie od tego, czy zajmiemy się tym samodzielnie, czy zlecimy to zadanie grafikowi, należy zwrócić uwagę na podane przez drukarnię wytyczne i zastosować się ściśle do podanych wskazówek. Dzięki temu mamy gwarancję, że wydruk zostanie zrealizowany terminowo i spełni nasze oczekiwania dotyczące jakości.
Jak zatem należy prawidłowo przygotować plik przeznaczony do druku wielkoformatowego?

Projekt należy przygotować w przestrzeni barwnej CMYK. Należy pamiętać, że kolory wyświetlane na monitorze są w tym wypadku zbliżone, lecz nie identyczne, w stosunku do pożądanej barwy, określonej za pomocą CMYK. Duże znaczenie ma również w tym wypadku kolor podłoża, na jakim drukowany będzie nasz projekt. Dla pewności zaleca się wykonanie druków próbnych przed przystąpieniem do realizacji zlecenia.

Projekt powinien zostać wykonany w skali 1:1. Wszelkie odchylenia dotyczące rozmiaru mogą wpłynąć na ostateczny wygląd wydruku i spowolnić realizację zlecenia.
Rozdzielczość pliku powinna wynosić od 50 do 150 dpi, w zależności od tego, na jakim formacie będzie on realizowany i – co za tym idzie – z jak bliska oglądany będzie właściwy wydruk. Po szczegółowe wytyczne, dotyczące konkretnego projektu należy zwrócić się bezpośrednio do pracowników danej drukarni.

Comments are closed.

error: Content is protected !!