Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Projektowanie graficzne – nadruki na tekstyliach

Nadruk na koszulce to nie tylko przeniesienie grafiki z ekranu komputera na materiał, ale również profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Dlatego należy zdecydować się na ofertę firmy, która wie, jak dopasować efekt finalny do wymagań…
Home » Artykuły » Projektowanie graficzne – nadruki na tekstyliach
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Projektowanie graficzne – nadruki na tekstyliach

Nadruk na koszulce to nie tylko przeniesienie grafiki z ekranu komputera na materiał, ale również profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Dlatego należy zdecydować się na ofertę firmy, która wie, jak dopasować efekt finalny do wymagań zlecającego.

Nadruk na materiale – wybór techniki

Naniesienie projektu graficznego na koszulkę, czapkę lub bluzę wymaga ustalenia metody druku, która sprosta oczekiwaniom klienta. Za najbardziej trwałą technikę uznaje się sitodruk. W tej metodzie dla danej partii produktów przygotowuje się specjalną, unikatową matrycę. Z tego względu wykorzystanie sitodruku jest opłacalne przy zleceniach na minimum 20 sztuk. Liczba kolorów w sitodruku jest ograniczona, a stosowanie przejść tonalnych mało opłacalne.

Podobne restrykcje dotyczą metody flex, gdzie nadruk tworzy się poprzez przyklejenie, a następnie wygrzanie specjalnej folii. Tę technikę zaleca się do nanoszenia napisów na koszulki firmowe lub nadruku złożonego z niewielu elementów.

Elastyczną metodę, której trwałość nie ustępuje sitodrukowi, stanowi technika DTG (Direct to Garment). W DTG zakres kolorów jest znacznie szerszy niż w sitodruku. Należy jedynie upewnić się, czy dana drukarnia wykonuje nadruki na materiale we wskazanej przez nas barwie.

Ostatnią z popularnych metod jest sublimacja. Polega ona na wygrzaniu w prasie wydruku, który można wykonać nawet zwykłą drukarką laserową. Sublimację stosuje się do ubrań w pełni zadrukowanych. Ostateczna jakość każdego nadruku zależy od sprzętu, dopasowania odpowiedniej metody i umiejętności drukarza.

Jak przygotować projekt?

Podczas opracowania projektu graficznego należy stosować odpowiednią przestrzeń barw. Drukarnie pracują najczęściej w oparciu o przestrzeń CMYK, dlatego zaleca się jej stosowanie od początku projektowania grafiki. Inaczej konwersja z jednej przestrzeni kolorystycznej do drugiej doprowadzi do poszarzenia barw. Plik z projektem powinien być zapisany w odpowiednim rozszerzeniu. Drukarnie akceptują takie formaty jak TIFF, JPG i CDR, jednak preferują pliki w formacie PDF. Wielkość grafiki powinna być taka sama jak oczekiwana wielkość wydruku. Wysoka jakość projektu i przemyślana grafika daje zadowolenie z efektu końcowego.

Wybór odpowiedniego materiału

Jakość materiału, z jakiego są wykonane dane koszulki, spodnie lub czapki, ma znaczenie kluczowe dla trwałości odzieży reklamowej. Zwróćmy uwagę na rodzaj zastosowanej bawełny – o jej dobrym gatunku decyduje długość włókien, miękkość i gładkość w dotyku. Sprawdźmy, czy krój i przeszycia są odpowiednio wykonane. Tkanina powinna mieć również żywy kolor, który nie spierze się w praniu.

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...