biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy stosowany jest w przypadku małych nakładów, dla których druk offsetowy jest nieopłacalny. Najczęściej drukowane są w ten sposób krótkie serie materiałów reklamowych i biznesowych, raporty, a także szeroka gama druków akcydensowych. Umożliwia on personalizację poszczególnych wydruków – bez problemu wykonamy za jego pomocą indywidualny mailing do klientów firmy, czy imienne zaproszenia na ważną uroczystość.

Zlecenie realizowane jest w zasadzie od ręki – nie ma konieczności przygotowywania formy drukarskiej, co wpływa na znaczną oszczędność czasu oraz pieniędzy. Pierwsza odbitka jest już odbitką właściwą. W przeciwieństwie do offsetu, druk cyfrowy nie wymaga wykonania próbek przed rozpoczęciem właściwego drukowania. Zamówienie jest gotowe do odbioru zazwyczaj już następnego dnia. W przypadku druku cyfrowego nie istnieje minimalna ilość wydruków, jaką należy zamówić. Bez problemu wydrukujemy zarówno jedną odbitkę, jak i kilkaset.

W porównaniu z drukiem offsetowym daje on również znacznie większe pole manewru w doborze papierów, na jakich mają zostać wykonane wydruki. Możemy wybierać pomiędzy wieloma wariantami faktury papieru, a także jego gramatury. Istnieją również różne możliwości uszlachetniania druku – foliowanie, lakierowanie, oprawa, bigowanie itp.

Druk cyfrowy jest znacznie mniej opłacalny dla druków wysokonakładowych. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie druk offsetowy.

Comments are closed.

error: Content is protected !!