Opinie o Nas

Blog

Artykuły Oklejanie folią motocykla – najważniejsze informacje
motocykl

Oklejanie folią motocykla – najważniejsze informacje

Oklejanie folią to opcja nie tylko dla posiadaczy samochodu. To także ciekawe rozwiązanie dla wielbicieli jednośladów. Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie folią motocykla? Jak przebiega wykonanie takiej usługi? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się w poniższym tekście.

Pewna forma zabezpieczenia

Oklejenie karoserii za pomocą folii jest uzasadnione nie tylko ze względów estetycznych. Taka forma wykończenia ma przede wszystkim zabezpieczyć karoserię przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to istotne szczególnie dla tych motocyklistów, którzy preferują jazdę typu off-road. Dzięki folii karoseria pojazdu jest chroniona przed kontaktem z kamieniami, gałęziami oraz opadami atmosferycznymi. To także swego rodzaju zabezpieczenie przed korozją i solą. Innymi słowy, szukając skutecznego i estetycznego sposobu na zabezpieczenie lakieru, warto zdecydować się właśnie na użycie folii.

Oklejanie folią a lakierowanie

Za wyborem folii przemawia więcej argumentów niż za lakierowaniem. Ta pierwsza opcja oznacza bowiem oszczędność czasu i mniejsze koszty. Do tego klient może skorzystać z większego wyboru kolorów i wzorów. Tego rodzaju wykończenie można łatwo i szybko usunąć – nienaruszony lakier to jeden z warunków uzyskania atrakcyjnej ceny, dlatego warto zlecić oklejanie tuż po zakupie motocykla. Folie są dostępne w rozmaitych wersjach, w tym matowej, lśniącej czy tłoczonej. To najlepszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy na oryginalnym efekcie. Jeśli chcesz wyróżnić swój motocykl spośród innych modeli, zdecyduj się właśnie na tego rodzaju tuning.

Jak okleja się motocykl?

Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie oklejanej powierzchni, a więc usunięcie zabrudzeń, starych naklejek i innych pozostałości. Żeby szybko pozbyć się kleju, wystarczy lekko podgrzać powierzchnię na przykład za pomocą suszarki. Następnie niezbędne jest odtłuszczenie, aby folia dobrze trzymała się karoserii. Okleinę można umieszczać po kawałku lub w całości. Ten pierwszy sposób jest polecany do wykańczania powierzchni z dużą liczbą otworów. Folię tuż po nałożeniu należy dokładnie docisnąć, usuwając tym samym pęcherzyki powietrza. Materiał można wygładzić za pomocą dłoni, miękkiej ściereczki lub szpachli. Strategia oklejania jest każdorazowo dobierana indywidualnie. Cena realizacji zlecenia zależy od wymiarów powierzchni  i rodzaju wybranej folii.

Zainteresowany samodzielnym oklejaniem pojazdu? Potrzebne Ci będą specjalne narzędzia – znajdziesz je w naszym nowo powstałym sklepie internetowym. Zapraszamy!