Opinie o Nas

Blog

Artykuły Oklejanie folią fragmentu samochodu – czy to dobry pomysł?

Oklejanie folią fragmentu samochodu – czy to dobry pomysł?

Zmiana pokrycia samochodu może odbyć się na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest oklejanie za pomocą folii. To opcja dla tych, którzy lubią mieć wybór – folia pozwala bowiem na to, aby zmienić wygląd pojazdu tylko w wybranych miejscach. Kiedy warto zdecydować się na oklejenie jedynie określonego fragmentu?

W celach reklamowych

Oklejenie jedynie wybranego fragmentu pojazdu to rozwiązanie dla firm, które ze swojej floty chcą uczynić również narzędzie promocyjne. Wysokiej jakości druk pozwala na wykonanie grafiki w dowolnym kształcie i kolorze, dzięki czemu przedsiębiorstwo może umieścić na samochodzie swój znak firmowy – slogan, logo lub inny element. Poleca się wyrazistą kolorystykę, która zwraca uwagę przechodniów, dzięki czemu reklama staje się skuteczniejsza. Do wyboru jest kilka rodzajów folii, w tym matowa, błyszcząca, a nawet odblaskowa.

Dla odmiany wyglądu

Jednokolorowa karoseria to standard. Oklejenie jedynie fragmentu samochodu sprawi, że zacznie się on wyróżniać. Z takiej opcji często korzystają wielbiciele tuningu. Paleta kolorów jest niezwykle szeroka, co ułatwi wybór dostosowany do oczekiwań klienta. Jednocześnie nowoczesne folie zapewniają pokrycie nawet najmniejszych elementów oraz wszelkich wgłębień, jak na przykład tych w miejscu klamki. Wystarczy zdecydować się wówczas na folię wylewaną, która jest odpowiednio wcześniej podgrzewana. Nie należy również zapominać o folii OWV (One Way Vision), która jest przeznaczona do aplikacji na szybach.

Jako zabezpieczenie

Folia zapewnia ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, dlatego poleca się użyć jej do pokrycia całej powierzchni samochodu. Jeśli nie chcemy przy tym zmieniać koloru karoserii, wystarczy zdecydować się na wersję bezbarwną. Folia stanowi także ochronę przed promieniami ultrafioletowymi, które to zazwyczaj są głównym powodem blaknięcia koloru. Wybór bezbarwnej folii zapewnia zatem lepszą żywotność i jakość oryginalnemu lakierowi. Zawsze można również zabezpieczyć tylko wybrane, najbardziej narażone fragmenty, jak na przykład drzwi czy przednia część nadwozia. Popularnym rozwiązaniem jest też przyciemnianie szyb, dzięki czemu samochód mniej nagrzewa się, a promienie słoneczne nie utrudniają widoczności pasażerów.

Z czyich usług warto skorzystać?

Decydując się na oklejenie samochodu folią warto pamiętać o tym, aby powierzyć pojazd ekspertom z odpowiednim doświadczeniem, wiedzą oraz sprzętem do oklejania, czyli nam! Tylko w ten sposób można być pewnym co do tego, że rezultat spełni oczekiwania. Jednym z wyznaczników profesjonalizmu jest również wykonanie projektu przez wykwalifikowanych grafików pracujących w Totalnej Reklamie.