Totalna Reklama - Agencja Reklamy Warszawa

ZADZWOŃ DO NAS

+48 505 439 624

Wyślij wiadomość

biuro@totalnareklama.pl

Godziny otwarcia

Pon. – Pt.: 09:00 – 17:00

Folia półprzepuszczalna dla światła – gdzie można ją zastosować?

Chcąc wyróżnić się na tle konkurencyjnych przedsiębiorstw, można postawić na oryginalny wygląd miejsca, w którym prowadzi się swoją działalność. Jednym z pomysłów jest montaż folii półprzepuszczalnej, która daje efekt lustra weneckiego. Na czym polega jej…
Home » Artykuły » Folia półprzepuszczalna dla światła – gdzie można ją zastosować?
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Folia półprzepuszczalna dla światła – gdzie można ją zastosować?

Chcąc wyróżnić się na tle konkurencyjnych przedsiębiorstw, można postawić na oryginalny wygląd miejsca, w którym prowadzi się swoją działalność. Jednym z pomysłów jest montaż folii półprzepuszczalnej, która daje efekt lustra weneckiego. Na czym polega jej wykorzystanie? Jakie jeszcze jest zastosowanie tego rodzaju rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

Folia do lustra weneckiego

Zasada działania szyby pokrytej folią półprzepuszczalną opiera się na różnicach w oświetleniu pomieszczenia i jego zewnętrznego otoczenia. Choć może wydawać się, że w danym pomieszczeniu jest ciemno, to światło dociera do jego wnętrza. Jedyna różnica tkwi w tym, że obserwator będący na zewnątrz widzi w oknie swoje odbicie, jako że jego oko rejestruje jasny, odbijający się obraz. Działa to również w przeciwną stronę – osoba będąca w środku pomieszczenia może ujrzeć to, co znajduje się na zewnątrz, dzięki temu, że światło z zewnątrz ma większe natężenie niż światło w danym pomieszczeniu. Niegdyś do wykonywania luster weneckich pokrywano szyby metalem, dzisiaj jednak wystarczy użycie odpowiedniej folii.

Korzyści z wykorzystania folii półprzepuszczalnej

  • Tego typu folia pozwala przede wszystkim zredukować promienie słoneczne docierające do środka. W ten sposób można na dłużej zapewnić atrakcyjny wygląd danej wystawie.
  • Ekspozycja wygląda również bardziej intrygująco.
  • Przy wyborze folii lustrzanej należy zwrócić uwagę na parametry dotyczące przepuszczalności światła oraz redukcji promieni słonecznych. Pierwszy czynnik wskazuje, jaki procent światła docierającego do środka zostanie przepuszczony do wewnątrz. Z kolei redukcja promieni słonecznych oznacza różnicę między ilością światła odbitego a tego, które dotarło do danej szyby.

Jak dokonać montażu?

Przyklejanie folii należy zacząć od dokładnego zmierzenia szyby, odejmując przy tym co najmniej dwa milimetry po każdej stronie, aby materiał nie pokrywał uszczelek okna. Następnie należy bardzo dokładnie wyczyścić daną szybę, a potem usunąć naklejkę ochronną. Odsłania się w ten sposób warstwę folii z klejem, którą trzeba jeszcze pokryć środkiem klejącym. Należy użyć go również na powierzchni szyby. Folię przykleja się od środka, rozprowadzając ją stopniowo na danej powierzchni. Roztwór warto także rozpylić na folii już po jej montażu.

WAŻNE: Oklejanie folią do coraz bardziej powszechna praktyka. Dotyczy ona również samochodów. Wszelkie zalety tej techniki można odnieść więc również do aut. Chcesz wyróżnić samochód firmowy? Myślisz o oklejeniu go folią? Chętnie Ci w tym pomożemy!

Powiązane artykuły

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Roll-up na targi – jak go przygotować?

Targi reklamowe to świetna okazja na promowanie swojej firmy, wiąże się to jednak z przygotowaniem stoiska, ulotek, broszur, a także panelu typu roll-up. A ten, wbrew pozorom, nie jest tylko "nieważnym tłem". Roll-up to pierwsza rzecz, którą zauważa Twój klient, ważne...

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Matowa folia – szybki sposób na metamorfozę samochodu

Kupiłeś używane auto ze względu na jego atrakcyjną cenę i stan, jednak nie jest w Twoim wymarzonym kolorze? To był dobry wybór, bo przecież kolor da się zmienić. Jak? Oczywiście folią! Jasne, możesz pomalować samochód nowym lakierem, ale czy na pewno jest to dobry...

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Jaki odcień folii do przyciemniania szyb wybrać?

Przyciemnienie szyb w aucie to zabieg, który całkowicie zmienia jego wygląd, jednak  oprócz walorów estetycznych, ma również  dużo praktycznych zastosowań. Istnieje wiele odcieni folii do przyciemniania szyb i ważne jest, aby wybrać taki, który dostosowany będzie do...