Opinie o Nas

Blog

Artykuły Przygotowanie auta do sprzedaży – dobry moment na oklejanie samochodu?
oklejanie samochodu folią

Przygotowanie auta do sprzedaży – dobry moment na oklejanie samochodu?

Oklejanie pojazdów przywraca im atrakcyjny wygląd. Jest to dobre rozwiązanie, gdy dojdzie do uszkodzeń mechanicznych lakieru lub karoseria zaczyna blaknąć. Odświeżenie auta znacząco pomaga w negocjowaniu wyższej ceny – ładne i zadbane samochody są więcej warte oraz przyciągają potencjalnych nabywców.

Jakie funkcje pełni folia?

Aplikacja specjalnej folii na powierzchni samochodu pozwala nie tylko na szybką zmianę jego koloru, ale również świetnie sprawdza się jako powłoka ochronna. Dlatego oklejenie auta poleca się wykonać wkrótce po jego zakupie, aby ochronić powierzchnię przed powstawaniem śladów i rys. W ten sposób nasze cztery kółka zachowają niemal fabryczny wygląd aż do dnia sprzedaży. Montaż folii na starym samochodzie pozwala podnieść jego wartość, ponieważ zyskuje on dodatkowe zabezpieczenie. Folia jest polecana również tym, którzy chcą nieco zaszaleć z kolorem auta, a jednocześnie myślą o jego przyszłej sprzedaży. Wielobarwna powłoka pozwoli im spełnić swoje marzenia – przed sprzedażą wystarczy przeprowadzić jej demontaż.

Proces oklejania samochodu

Całe przedsięwzięcie zaczyna się od dokładnego przygotowania karoserii, która musi być oczyszczona przy użyciu specjalnych detergentów. Jednocześnie zdejmowane są wszystkie wystające elementy, takie jak lusterka, lampy czy kierunkowskazy. Dzięki temu możliwe jest lepsze dopasowanie folii do kształtu samochodu. Następnie nakłada się folię, co jest zajęciem dość wymagającym, jako że jest ona wyjątkowo cienka i jednocześnie podklejona mocnym spoiwem. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że tego typu materiał należy nakładać dużymi arkuszami, żeby uniknąć śladów łączeń. W pomieszczeniu musi panować optymalna temperatura, a po zakończeniu całego procesu samochód jest wygrzewany. Ma to na celu zapewnienie dobrego połączenia się folii z karoserią. Profesjonalnie nałożona folia w żadnym nie powinna doprowadzić do zniszczenia lub choćby naruszenia lakieru.

Komu zlecić oklejanie auta folią w Warszawie?

Ze względu na wysoki poziom skomplikowania, tego typu zadanie należy powierzyć zakładowi z doświadczeniem, profesjonalnym sprzętem i materiałami. Oklejenie pojazdu zajmuje od jednego do kilku dni, w zależności od rozmiaru samochodu, a także zastosowanych efektów specjalnych.