biuro@totalnareklama.pl
882 921 041, 505 439 624

Jak myć oklejony samochód?

Oklejanie samochodu folią ma znaczenie wówczas, gdy chcemy odpowiednio zadbać o jego estetykę, a także uchronić lakier przed uszkodzeniami.

Coraz częściej folia jest stosowana również w celu wykorzystania pojazdu jako powierzchni reklamowej. Dlatego aby móc stale cieszyć się estetycznie wyglądającą grafiką należy dokonywać starań w zakresie pielęgnacji folii.

Mycie auta oklejonego folią – kilka ważnych wskazówek

Najważniejsza zasada to usuwanie zabrudzenia jak najszybciej – w przeciwnym razie możemy mieć znaczne problemy z powrotem do estetycznej i czystej powierzchni samochodu. Do mycia auta najlepiej jest stosować zwykłą wodę w połączeniu z płynem i miękką gąbką. Całość warto bardzo dokładnie opłukać, a następnie potraktować ściereczką z mikrofibry, która zapobiegnie powstaniu plam z wody. Oklejenie auta folią sprawia, że przestaje być ono odpowiednie do mycia na myjni. Zalecane jest przede wszystkim mycie ręczne, możliwością jest również ciśnieniowe mycie, jednak pod pewnymi warunkami dotyczącymi odpowiedniego ciśnienia strumienia, temperatury wody oraz odległości dyszy od powierzchni samochodu. Gdy tylko zdarzy nam się trudne do usunięcia zanieczyszczenie, w postaci ptasich odchodów czy żywicy, to na początku postarajmy się o pozbycie plamy za pomocą ciepłej wody z mydłem. Jeśli jednak nam to nie pomoże, to jedynym wyjściem pozostaje sięgnięcie po profesjonalne środki do mycia folii. Preparaty dobieramy zgodnie z tym, czy dana folia to typ błyszczący, carbon czy też mat. W pielęgnacji folii samochodowej absolutnie wykluczyć należy stosowanie szorstkich narzędzi i materiałów lub też polerek.

Comments are closed.

error: Content is protected !!