fbpx

Blog

Artykuły Jak pozycjonować stronę przy trudnych słowach

Jak pozycjonować stronę przy trudnych słowach

Idąc ostro pod wiatr można dojść bardzo daleko. Ale czasami nie ma pewności, że kiedykolwiek dojdziemy do celu. Dlatego czasem lepiej zmniejszyć nieco swoje ambicje i pójść skrótami.

Ruch w internecie można monitorować. Dzięki narzędziom jakie oferuje Google mamy wgląd w prawie wszystko co się dzieje w internecie. Oczywiście musimy się odpowiednio w nim umieścić, aby nasłuchiwać to co ludzie mówią.

Dla młodych firm jest bardzo ważne, aby jak najszybciej dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Firma musi wiedzieć, czy ludzie są w ogóle zainteresowani takimi produktami, czy usługami. W tym celu możemy stworzyć sobie stronę internetową z bardzo efektownymi animacjami i przepiękną grafiką. Pojawia się tylko jeden problem. Jak zachęcić ludzi do wchodzenia na nią.

Jeżeli mamy firmę, która tworzy strony internetowe, to pozycjonujemy ją w wyszukiwarkach dla haseł odpowiadających naszym usługom. I teraz pytanie dla jakich? Większość z was chętnie rozpocznie to robić dla słowa: „tworzenie stron internetowych”. Jednak ta fraza jest bardzo mocno zarezerwowana. Najogólniej mówiąc jest to trudne słowo kluczowe. Co możemy zrobić?

Spróbujmy zmodyfikować to zapytanie dodając wyraz „warszawa”. Teraz nasze słowo kluczowe wygląda tak : „tworzenie stron internetowych warszawa”. Jeżeli rozpoczniemy agresywną kampanię, to już za kilka miesięcy może udać się uzyskać zamierzony cel. Pamiętajmy o tym, że część ludzi faktycznie zapyta o nasze wyrażenie i dzięki temu wejdzie na naszą stronę. Tych kilka wejść zwiększy popularność naszej strony. Dzięki wzrostowi popularności strony, za parę lat będziemy mogli być odnalezieni dla frazy „tworzenie stron internetowych”. Natomiast jeżeli się uprzemy na bardzo trudne hasło i koniec to nic nam to nie da i nigdy nie będziemy mieli wejść na stronę.

Niestety branże silnie oblegane są trudne do przebicia się. Dlatego użyj więcej rozbudowanych fraz np. „projektowanie stron internetowych szczecin” i jeszcze kilka innych. Bardzo ważne jest, aby zarezerwować sobie kilka haseł, dzięki którym będziemy mieli gwarancje odwiedzin strony.

Autor
Robert CIRG WEB